Wolverines News · All Teams Schedule: Week of Apr 05 – Apr 11


Apr
05

Boys Junior Varsity Baseball at Apopka High School

Apopka High School
5:30 pm | Apopka HS

Apr
05

Boys Junior Varsity Lacrosse vs. Edgewater High School

Edgewater High School
6:00 pm | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
05

Boys Varsity Lacrosse vs. Edgewater High School

Edgewater High School
7:30 pm | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
06

Girls Varsity Tennis vs. Oak Ridge High School

Oakridge
3:00 pm | Windermere High School

Apr
06

Boys Varsity Tennis vs. Oak Ridge High School

Oakridge
3:00 pm | Windermere High School

Apr
06

Girls Junior Varsity Flag Football at Colonial High School

Colonial High School
6:00 pm | Colonial High School

Apr
06

Boys Junior Varsity Volleyball at Dr Phillips High School

Boys Volleyball
6:00 pm | Dr Phillips High School

Apr
06

Girls Varsity Lacrosse vs. Edgewater High School

Edgewater High School
6:30 pm | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
06

Girls Varsity Flag Football at Colonial High School

Colonial High School
7:00 pm | Colonial High School

Apr
06

Boys Varsity Volleyball at Dr Phillips High School

Boys Volleyball
7:00 pm | Dr Phillips High School

Apr
07

Boys Varsity Tennis vs. Freedom High School

Freedom
2:30 pm | Star Island Resort

Apr
07

Girls Varsity Tennis vs. Freedom High School

Freedom
2:30 pm | Star Island Resort

Apr
07

Boys Varsity Baseball vs. Mount Dora High School

Mount Dora High School
4:30 pm | Windermere High School

Apr
07

Girls Varsity Softball vs. Lake Brantley High School

Lake Brantley High School
4:30 pm | Windermere High School

Apr
08

Girls Junior Varsity Softball vs. Colonial High School

Colonial High School
4:30 pm | Windermere High School

Apr
08

Boys Junior Varsity Lacrosse at Lake Mary High School

Lake Mary High School
5:30 pm | Lake Mary High School

Apr
08

Boys Junior Varsity Volleyball at Olympia High School

Boys JV Volleyball
6:00 pm | Olympia High School

Apr
08

Girls Junior Varsity Lacrosse vs. Celebration High School

Celebration High School
6:00 pm | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
08

Girls Varsity Flag Football at Lake Nona High School

Lake Nona High School
6:00 pm | Lake Nona High School

Apr
08

Boys Varsity Volleyball at Olympia High School

Boys Volleyball
7:00 pm | Olympia High School

Apr
08

Boys Varsity Lacrosse at Lake Mary High School

Lake Mary High School
7:30 pm | Lake Mary High School

Apr
08

Girls Varsity Lacrosse vs. Celebration High School

Celebration High School
7:30 pm | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
09

Boys Varsity Tennis at Windermere Preparatory School

Windermere Prep
2:45 pm | Windermere Prep School

Apr
09

Girls Varsity Tennis at Windermere Preparatory School

Windermere Prep
3:00 pm | Windermere Prep School

Apr
09

Girls Varsity Softball vs. Dr Phillips High School

Dr Phillips High School
4:30 pm | Windermere High School

Apr
09

Girls Varsity Flag Football vs. New Smyrna Beach Sr High School

New Smyrna Beach Sr High School
7:00 pm | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
10

Boys Varsity Track vs.

Metro West Championship
TBA | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1

Apr
10

Girls Varsity Track vs.

Metro West Championship
TBA | Deputy Scott Pine Comm Park; Windermere HS 1